Turistické batohy TopBags

Turistický batoh na léto 2022

Léto je tu a vy jste konečně po roce vytáhli svůj turistický batoh ze skříně a nebo se chystáte na pořízení nového batohu.

Co všechno je důležité, aby se vám s batohem šlapalo jedna radost?

Myslete na svá záda

Správně navržený zádový systém batohu uleví vašim zádům i při náročné túře. Zajistí nejen dostatečnou pevnost batohu, ale také odvětrávání zad. Co to pro vás znamená? Zapomeňte na propocená záda a to navždy! Zádové polstrování na které nasedá prodyšná vložka ze síťoviny maximalizuje cirkulaci vzduchu a tím minimalizuje pocení zad. U některých batohů máte možnost nastavit a přizpůsobit zádový systém přímo vaší postavě.

Aby ramena nebolela

Zejména při plném zatížení batohu oceníte anatomicky tvarované popruhy, které také musejí být dostatečně široké, aby se ramena nezatěžovala jen v jednom místě. Ujistěte se, že popruhy jsou široké alespoň 6 cm. Měkké vyztužení ramenních popruhů zajistí ochranu před povrchovým poraněním kůže vlivem tření.

Rozložte váhu svého batohu rovnoměrně

Pro větší pohodlí během celodenního výletu využívejte i nastavitelné hrudní a bederní popruhy. Pomohou vám udržet lepší stabilitu plně naloženého batohu. Prsní spojka zajišťuje stabilitu ramenních popruhů, takže si je každou chvíli nemusíte upravovat. Teď už budou držet na jednom místě. Bederní pás s popruhem odlehčí vašim ramenou a díky tomu dojde i k lepšímu rozložení váhy vašeho nákladu.

Využijte vnější úchyty a očka

Máte zabaleno a přemýšlíte kam s lahví na vodu nebo trekingovými holemi? A co náhradní boty nebo karimatka? Vše můžete jednoduše uchytit na vnější stranu batohu pomocí úchytů a přesek.

Zafixujte si svůj náklad

Stlačte si objem batohu pomocí zevních popruhů a uvidíte, že se vám pošlape s lehkostí. Díky těmto popruhům zafixujete svůj náklad a vaše věci nebudou létat ze strany na stranu, zatímco zdoláváte vrcholy.

Uložte si drobnosti do menších zevních kapes

Určitě nechcete lovit drobnosti ve velkých vnitřních kapsách batohu. Proto je důležité, aby byl váš batoh vybaven dostatečným množstvím menších i větších zevních kapes. Praktické jsou kapsy ze síťoviny, kde uložíte třeba láhev s vodou a nebo kapsy na zip, kde si bezpečně uložíte klíče nebo drobáky.

Využijte vrchlík

Vrchlík neboli víko batohu je skvělým pomocníkem při delších pochodech. Věci, které potřebujete mít hned po ruce, uložíte právě tady.

Nezapomínejte na proměnlivé počasí v horách

Počasí v horách se může změnit z minuty na minutu. Myslete pro to na to, že i když je batoh nepromokavý, při dlouhém lijáku je přeci jen lepší být vybaven pláštěnkou na batoh. Ať už integrovanou, čili zabudovanou přímo v batohu nebo koupenou zvlášť. Tahle investice se vám určitě vyplatí.

Rozměry: