Testování batohů v terénu: Batoh Tigernu T-B3105

Testování batohů v terénu: Batoh Tigernu T-B3105

V dalším díle našeho testovacího seriálu TopBags batohů se podíváme na batoh od značky Tigernu.

První dojem

Na první dojem nás zaujalo jednoduché, ale zároveň propracované provedení batohu. Jednotná konstrukce bez zbytečných prvků navíc vyniká elegancí a minimalismem, který je pro batohy Tigernu typický. Tenhle kousek u nás najdete v klasické černé barvě, jiné modely batohů Tigernu můžete odzkoušet v šedé nebo tmavě modré barvě.

Organizovaný a bezpečný

Batoh Tigernu je primárně určen jako batoh do práce nebo do školy zejména díky jeho funkčnímu uspořádání kapes. Skvěle se nám osvědčil jako školní batoh. Batoh disponuje samostatnou polstrovanou kapsou pro notebook o velikosti 15″ až 16″ s možností upevnění kapsy na suchý zip, takže notebook vám “necestuje po zádech“ a je pevně přichycen v kapse.

Co jsme jako studenti opravdu ocenili, je možnost uložení věcí do mnoha menších i větších kapes. Ve větší zipové kapse na přední straně batohu najdete několik menších samostatných kapes kde jsme si uložili  plánovač, powerbanku a psací potřeby.

Skvěle nám posloužila i skrytá bederní kapsa, do které si lze uložit klíče, telefon, doklady a jiné cennosti. Tuto funkci u běžných batohů nenajdete a to se přece vyplatí!

Dalším příjemným bezpečnostní prvkem je uzamykatelný číselný zámek v oblasti hlavního zipu. Skrytá bederní kapsa i uzamykatelný číslený zámek nás mile překvapili a určitě přijdou vhod každému, kdo u sebe nosí cenné věci nebo elektroniku. Navíc máte jistotu, že se vám někdo nepokusí otevřít batoh zatímco čekáte někde ve frontě nebo přeplněném metru.

Postranní kapsy batohu se skvěle hodí k uložení láhve s vodou nebo drobností. Tenhle batoh prostě využijete do posledního centimetru.

Nošení s lehkostí

Velice nás překvapilo s jakou lehkostí a pohodlností se batoh nosí i přes to, že jsme si ho naložili  téměř na jeho maximalní možnou nosnost 5kg. I při celodenním nošení nás nebolela záda. Příjemné nošení zajistí měkké polstrování zad i ramenních popruhů. Samozřejmostí je možnost nastavení délky ramenních popruhů. Prsní spojka, která je součástí ramenních popruhů je skvělým praktickým doplňkem, hlavně při celodenním nošení.

Batoh s vychytávkami

Reflexní proužky na nosných popruzích a přední straně batohu vás zviditelní při noční chůzi nebo ve špatném počasí.

Výstup pro USB port s rychlým přístupem, který najdete na zevní straně batohu, vám umožní nonstop nabíjení pro váš mobil nebo iPad.

Z hlediska bezpečnosti je pro nás batoh Tigernu naprostou jedničkou! Pro studenty ideální i z důvodu velikosti úložného prostoru a velkému množství organizovaných kapes. Nosí se pohodlně, takže ani nevíte, že jej máte na zádech. Díky těmto aspektům batoh hodnotíme na 100%.