Léto začíná a je potřeba pořádný batoh

Sezóna turistiky a trekingu se blíží. Děti si ve školách vyzvedly vysvědčení a skoro každý Čech míří na výlety, túry a treky. Svačina, pití, opalovací krém, pláštěnka, doklady, telefon… Výčet věcí, které člověk chce mít u sebe i při výstupu na Sněžku nebo z tramvaje na konečné u parku, je rozsáhlý, a tak je hlavním pomocníkem výletníků batoh. Zub času a používání se na takových zavazadlech ale umí podepsat, a tak je čas od času nutné vybrat nové turistické batohy. Předsezónní slevy přitom stále ještě stihnete.

Výběr toho pravého může být opravdovým oříškem. Mezi základní kritéria by měla patřit velikost, členění, materiál a kvalita zpracování a samozřejmě pohodlnost nošení. Někomu více sedí polyester, jiný má raději přírodní materiály a poslouží mu lépe kožené batohy. Ty dnes nepatří pouze do města. Pokud člověk bydlí v menším bytě, měl by hledat i něco univerzálního. Doba pokročila, a tak lze koupit módní věci z letošní kolekce, které poslouží i jako batohy do školy nebo studentské batohy a zároveň jako třeba sportovní batohy.

 

Batoh TopBags Henry Brown 17l

Takové topbatohy najdete například v kolekci 2020 TopBags Trek. Objem do dvaceti litrů, přírodní materiály a retro vzhled dělají z modelů této řady skvělé parťáky do školy i na kratší výlet. Opravdovou parádu tak uděláte třeba se sedmnáctilitrovým Henry Brown. Takový batoh by mohl z fleku nosit Indiana Jones, když vyráží za nějakým menším pokladem.

 

Batoh TopBags Discoverer Khaki 30l

Větší a modernější batohy pak ukrývá letošní kolekce TopBags Discoverer. Ačkoliv název objevitelů evokuje především daleké toulky, nenechte se zmást. Třicetilitrový Discoverer White pobere nejen vše potřebné na celodenní výlet do hor, ale nacpete do něj také všechna skripta a odbornou literaturu z knihovny. Díky důmyslným detailům na něj připevníte třeba skateboard, takže i cesta do školy s ním bude zážitek. A to za každého počasí. Materiál Tarpaulin PVC je zárukou, že uvnitř nic nenavlhne. A pokud se vám bílá nehodí do lesů, batoh je dostupný i v khaki, žluté nebo černé barvě.

Nejprodávanější klasiku pak najdete v kolekci Canvas. Menší studentské batohy plné barev a veselé nálady prostě táhnou. I tady je přitom z čeho vybírat. Decentní Canvas TopBags Black Stripe určitě ocení konzervativnější zákazníci, extrovertní milovnice barev sáhnou naopak po městském batohu Canvas TopBags Garden. Tady si prostě musí vybrat každý.