Jak správně vybrat sportovní batoh 2019

main2

Nabídka sportovních batohů je v dnešní době již velmi široká. Mnoho výrobců se Vás snaží nalákat právě na tu jejich paletu batohů a je snadné se v nepřeberné nabídce ztratit. Proto jsme se rozhodli nabídnout Vám pomyslnou pomocnou ruku a s výběrem Vám pomoci. Jak už název napovídá, tento článek se zaměřuje převážně na sportovní a volnočasové batohy. Právě u těchto batohů může správná volba znamenat rozdíl mezi výletem Vašich snů a noční můrou.

 

Výběr vhodné velikosti 

Nejprve je třeba si uvědomit, že žádný batoh není stoprocentně univerzální. Každý batoh je již od samotného vývoje vždy zamýšlen pro určité spektrum aktivit. S malým batůžkem na zádech byste se asi na několikadenní túru do neznáma nevydali. Podle téže logiky byste si pravděpodobně pro výlet na kole nezvolili rozměrnou krosnu. Batoh vždy vybíráme pro určitou činnost. A každá činnost s sebou nese určité množství potřebné výbavy. Právě toto je možná nejdůležitější rada celého tohoto článku - vždy vybírejte velikost batohu podle toho, k čemu jej zamýšlíte využívat. Nyní již tedy přejděme k našim doporučením pro jednotlivé velikostní kategorie.

 

1. Malé batohy  

V kategorii malých batohů najdeme takové batohy, jejichž objem je menší než 30 litrů. To z nich činí ideální pomocníky pro každodenní používání. Obvykle totiž budou sloužit právě k přenášení předmětů denní potřeby. Současně Vám tyto batohy budou ideálními společníky při sportovních aktivitách, kdy je maximální mobilita klíčová. V této kategorii je přijatelné oželet některé z nastavitelných prvků v záďové partii, kterými se obvykle pyšní pouze větší batohy. Na čem bychom ovšem měli i u malých sportovních batohů trvat jsou odvětrávaná záda. Pokud plánujete batoh používat na cyklovýlety, naprosto jistě pak ocení možnost umístit s do něj hydrovak z vývodem vně batohu, díky kterému se i v parné letní dny vyhnete dehydrataci. Všechny tyto prvky v sobě podle nás nejlépe spojuje batoh TopBags Feelpioneer a proto jej za naši redakci doporučujeme jako idální koupi mezi malými sportovními batohy.

 1526

 

2. Střední batohy 

 V řeči čísel považujeme za střední batohy ty modely, jejichž objem se pohybuje mezi 30 a 50 litry objemu. Tyto batohy se těší obzvlášť velké oblivě zejména díky jejich velkému spektru použití. Jak jsme již na začátku zmínili, žádný batoh není zcela univerzální. Batohy střední třídy však velice často v sobě kombinují volnost nošení známou z malých batohů a komfortní prvky dříve vyhrazené pouze velkým krosnám. Batohy střední třídy by již bezpodmínečně měly disponovat množstvím popruhů po usnadňujícím uchycení větších předmětů na vnějšku batohu. Za nás je zde současnou jedničkou na trhu TopBags Hong Jing modelového roku 2019. Ten v sobě kombinuje množství chytrých přihrádek stejně jako vychytávky, jako je například uchycení na trekingové hole na přední straně batohu. To vše navíc v případě TopBags Hong Jing podtrhuje skvělá cena

1454-3

 

3. Velké krosny 

Batohy, respektive tedy krosny s objemem nad 50 litrů oceníte zejména na delších výletech. V této třídě batohů již není prostor pro kompromisy. Naplněná krosna tohoto objemu nebude žádné peříčko. Z toho důvodu je naprostou nezbytností promešlená ergonomie záďové části a bederní popruh. Všechny tyto prvky by navíc měly být nastavitelné, abyste si mohli krosnu přizpůsobit právě vaší konkrétní postavě. V této královské třídě batohů Vám doporučujeme sáhnout po modelu TopBags Extreme, který - věrný svému jménu - nabící objem skutečně extrémních 64 litrů. U krosny těchto rozměrů je pravděpodobné, že v ní budete mimo jiné přenášet také své oblečení. Z toho důvodu jistě oceníte, že TopBags Extreme je vyroben z materiálu odpozujícího vodu. Vaše oblečení tedy zůstane uvnitř suché.

1463-1

 

O tom, jak správně vybrat sportovní batoh na túru jsme pro Vás psali zde

 

Máte-li jakékoli další dotazy či připomínky ohledně výběru sportovních batohů, neváhejte se obrátit na naši poradnu.