Jak ochránit batoh proti zlodějům?

cartoon-thief-walking-carefully_29190-424725

V batozích si nosíme své osobní věci, jako jsou například telefon, peněženka, klíče či doklady. Díky tomu, že batoh nosíme na zádech a tedy na něj nevidíme, stáva se z něj oblíbený terč zejména kapsářů. Zejména v přeplněných dopravních prostředcích či na společenských akcích je tedy třeba být obezřetný. Díky šikovnosti zlodějů a flegmatickémů přístupu mnohých lidí k ochraně svých vlastních věcí jsou bohužel takové krádeže na denním pořádku. Co tedy dělat, abyste po otevření batohu v něm opět našli vše to, co jste si do něj dali? 

 

Vždy dopínejte zipy 

Je to jednoduché, přesto stále mnozí chodí s pootevřenými batohy. Nejenže polootevřené zipy poškozují batoh jako takový, zároveň však svým chováním  zloději své osobní věci prakticky servírujete na stříbrném podnosu. V případě, že zipy na vašem batohu mají dva jezdce, považujeme za nejideálnější sdrhnout je oba zcela dolů buď vpravo nebo vlevo. V takovém případě obvykle klade jezdec při pohybu největší odpor a je tedy pravděpodobné, že byste si případného pokusu o otevření Vašeho batohu všimli.

156

 

Pokud má Váš batoh zámek, používejte ho 

Jistota je jistota. Pokud vlastníte či si plánujete pořídit batoh, která disponuje uzamykatelným zipem, určitě tuto funkci používejte. I kdyby Váš kód měl být "123", používejte ho. Zámek zipu má totiž hlavně psychologický efekt. Případný zloděj se tedy při pohledu na zámek na Vašem batohu s největší pravděpodobností rozhodne pro jiný cíl. Dokonalým kandidátem na bezpečný batoh může být například Tigernu 3105A. Ten totiž kromě mnohých jiných kvalit nabízí také právě zmíněný zámek s kódem, do něhož lze snadno zaklesnout jezdce zipu. Díky tomu budou Vaše cennosti uvnitř Tigernu 3105A vždy v bezpečí. Zvláštní pochvalu zde jistě zaslouží citlivé zapracování zámku do celkové konstrukce batohu. Zámek tedy nijak nenarušuje celkový design batohu. 

1613-3

 

Nejdůležitější věci umístěte do spodní části batohu 

Věci jako jsou Vaše klíče, mobilní telefon či peněženka umístěte vždy co nejhlouběji do batohu. Ideálně je přikryjte vrstou méně cenných věcí. Pokud máte batoh, který nemá uzamykatelný zip, je možné, že se i přes Vaši opatrnost podaří zlodějům do něj dostat. Zloději si však vždy vyberou co nejsnazší cíle. Pokud pootevřou Váš batoh a nenajdou v něm nic cenného hned nahoře, pravděpodobně Vás nechají na pokoji. Pokud by se začali ve Vašem batohu přehrabovat a hledat cennosti, riziko že je Vy nebo někdo jiný objevíte výrazně roste. Zde můžeme doporučit batoh Tigernu 3599, který má uvnitř velké množství kapes a kapsiček. Některé z nich jsou navíc uzavíratelné vlastním zipem a šance, že by se zloděj dostal bez Vašeho povšimnutí i přes druhý zip uvnitř batohu je velmi nízká. Tigernu 3599 zároveň zloděje na první pohled odrazuje svým vzhledem. Zip hlavního úložného prostoru je totiž skrytý pod vlastním ohybem látky. Není tedy na první pohled vůbec vidět a případný zloděj by tedy musel nejprve tento záhyb odehnout, čehož byste si zaručeně všimli.

1598-1

 

Několik tipů na závěr... 

Pokud jste v neznámém prostředí a máte obavy z kapsářů, snažte se alespoň mírně pohybovat a to různými způsoby. Je vhodné se například občas pootočit, ženy s dlouhými vlasy si je mohou přehodit z jedné strany na druhou. Ideálním cílem pro zloděje jsou totiž lidé, kteří pouze nehnutě stojí na místě a dávají tak zlodějům nerušený přístup do batohu.

Na úplný závěr ještě jedna rada, která vyplývá z logiky věci - pokud máte o věci ve svém batohu skutečně velké obavy, sundejte si batoh ze zad a po inkriminovanou dobu jej neste v ruce. Budete tak svůj batoh mít bezpečně na očích.

 

Chcete znát další bezpečnostní tipy a rady, jak si uchránit svůj batoh a cennosti v něm uložené? Kontaktujte naši poradnu!