HURÁ DO ŠKOLY: Jak vybrat batoh pro prvňáčka 2019

main4p

Zdraví našich dětí by vždy mělo být prioritou každého z nás. A plně naložený školní batoh je značnou zátěží na záda dítěte. A platí to dvojnásob u těch nejmladších dětí nastupujících do první třídy. Zvláště pokud máte tedy doma budoucího prvňáčka a vybíráte mu jeho první batoh, nesmíte nic podcenit. Ale nebojte se! V následujícím článku Vám stručně, jasně a přehledně shrneme, na co se při výběru batohu pro prvňáčky zaměřit. 

 

Nejprve je dobré si vysvětlit, proč je volba vhodného batohu právě pro prvňáčky podstatnější, než pro starší děti či dospělé. Je to obdobné jako v případě ortopedické obuvi. Ta svým specifickým tvarováním napomáhá rovnoměrnému zatěžování chodidla a v důsledku mimo jiné podporuje správné držení těla. Správně tvarovaná záďová partie batohu analogicky zase napomáhá správnému držení trupu. A u malých dětí tyto faktory hrají o to větší roli, neboť jejich tělo stále rapidně roste a vyvíjí se. Proto se chybné držení těla v tomto věku může snadněji promítnout do problémům se zády ve věku pozdějším.

 

Velikost 

Batoh by měl mít dostatečnou velikost pro pohodlné přenášení veškerých pomůcek v něm uložených. Příliš malý batoh je nevhodný, pro dítě je obtížné do něj ve spěchu vše vměstnat a přenášené učební pomůcky se tak často poškodí. Zároveň však nění dobrou volbou ani příliš velký batoh. Ten by totiž při nevyužití vnitřního prostoru byl prověšený a záda vašeho dítěte by nebyla zatěžována rovnoměrně, což může opět vést k bolestem zad a u malých dětí k naučení se špatnému držení těla. Dobře tvarovanou a dostatečně pevnou záďovou partii nabízí například batohy Busquets Lighter XSport pro chlapce či Busquets Country pro dívky o shodném objemu 20 litrů

Bez názvu

 

Vzhled 

Otázce vzhledu se v našem článku budeme věnovat pouze okrajově ze dvou důvodů. Zaprvé jsme si vědomi, že vzhled jako takový je čistě subjektivní záležitostí. Zadruhé jsme se rozhodli v tomto článku zaměřit na poskytování rad ohledně volby batohu pro zdravá záda, na což vzhled nemá vliv. Přesto však něco málo k vzhledu. Vaše dítě je na prvním stupni, rychle poroste a batoh mu tedy nevydrží tak dlouho, jako tomu bude například na druhém stupni či střední škole. Z toho důvodu můžete při výběru potisku či barevných kombinací batohu více popustit uzdu fantazii. Současně si však buďte vědomi toho, že dítě nebude se svým batohem zacházet vždy zcela ohleduplně, často se mu zašpiní. Z toho důvodu doporučujeme se vyvarovat batohům, které by měly celý design založený na světlých barvách. Již po krátkém používání by na nich totiž byly vidět nečistoty. Velmi vděčnou volbou je z tohoto pohledu batoh Busquets Orange SuperUP stejně tak o objemu 20 litrů.

1700

 

Cena 

Právě cena výrobku je pro většinu z nás tím faktorem, který rozhodne o jeho pořízení či nepořízení. Díky velkému množství kladných zákaznických recenzí a hodnocení 98 % na stránce Heureka.cz Vám můžeme s klidným svědomím doporučit e-shop TopBatohy.cz. Batohy všeho druhu a určení jsou centrem portfolia tohoto obchodu již mnoho let a proto si můžete být jistí jeho profesionalitou. To ostatně dokládá i mezy e-shopy velmi ceněný certifikát Ověřeno zákazníky na stránce Heureka.cz. Paleta školních batohu je zde zejména před sezónou rozšiřována doslova každým dnem. Určitě si tedy prohlédněte aktuální nabídku školních batohů

 

Nezmínili jsme v článku vše, co jste chtěli vědět? Máte další dotazy? Obraťte se na nás v naší poradně!