Jak si zvolit správný objem batohu?

Přečtěte si praktické tipy, jak na to!

Jednoduše řečeno, objem batohu udávaný v litrech nám říká, kolik věcí můžeme do batohu uložit. Ale umíte si představit jaké věci konkrétně a kolik jich pojme třeba 20litrový batoh? Nejjednodušší způsob, jak se to dozvědět, je dát do batohu věci, bez kterých se prostě neobejdete. Pří nakupování online je to ještě o kapku složitější, protože batoh nemáte takzvaně v ruce a žádná aplikace, která by nám s tím pomohla ještě bohužel neexistuje. Přečtěte si naše praktické tipy a triky jak si správně vybrat objem batohu a zbytečně si nelamte hlavu nad tím, jestli do batohu narvete ještě jedno tričko navíc nebo ne.

Malé batohy do 19 litrů

Chodíte rádi na kafíčko, do kina nebo máte pochůzky ve městě? Nosíte u sebe jen pár věcí, ale kabelka nebo ledvinka jsou pro vás příliš ťitěrné? Pak je tenhle batoh to pravé ořechové! Sluneční brýle, láhev s vodou, klíče, 2-3 knihy nebo notebook o velikosti do 14", to vše zvládnete do batohu uložit. Inspirujte se našimi menšími batohy! Stojí to za to!

Střední batohy od 20 do 29 litrů

Většina lidí považuje tuhle velikost za "zlatý standard". Nejsou ani příliš malé, ani příliš velké, takže jednoduše ideální pro každodenní nošení nebo víkendovou turistiku. Většina studentských batohů z naší TopBags kolekce spadá právě do této kategorie. Jako studenti oceníte dostatek místa pro velká sluchátka, láhev s vodou, učebnice, diář, notebook do velikosti 16" a klidně si přibalte i teplejší mikinu s kapucí. Na víkendová i vícedenní dobrodružství si zabalte dvě mikiny, dvě trička s dlouhým rukávem, dvě trička s krátkým rukávem, dvoje funkční kalhoty, fleecovou bundu, dva páry ponožek, sandály a sportovní ručník. Tohle všechno se vám lehce vejde do hlavní kapsy. Spoustu prostoru také poskytují boční kapsy, takže pořád máte dostatek místa na další drobnosti. A batoh si klidně naložte až na 10 kg a zůstaňte úplně v klidu! Vaše záda i vy si budete nošení batohu užívat. Batohy disponují ergonomickými prvky, takže si podle výšky své postavy nastavíte délku ramenních popruhů a zádové i ramenní polstrování vám zajistí pohodlné nošení během celého dne.

Středně velké batohy od 30 do 39 litrů

Objem středně velkého batohu poskytuje dostatečný prostor pro uložení delšího seznamu věcí a zároveň se nemusíte bát, že na svých zádech budete přenášet "lodní kurf". Rádi děláte věci naplno? Milujete outdoorové aktivity? Inspirujte se naší kolekcí batohů TopBags Discoverer, kde najdete 30 litrové batohy, které nadchnou každého milovníka výletů do přírody, turistického nadšence nebo cyklistu. A zabalit s sebou si můžete opravdu hodně. Velká sluchátka, láhev s vodou, knihu, diář, menší foťák, mikina, lehčí bundu,boty, ručník, notebook do velikosti 16" a pouzdro nebo podobný objem jiných věcí. A nebojte se ani s těmito batohy se moc nezapotíte, pokud neplánujete zdolat Mount Everest. Jejich nosnost je většinou přes 10kg, ale díky funkčnímu polstrování v oblasti ramen a beder budou vaše záda dýchat. Pro větší pohodlí během celodenního výletu můžete využít i nastavitelné hrudní a bederní popruhy, které vám pomohou udržet stabilitu plně naloženého batohu a tím necháte vašim zádům při zátěži odpočinout.

Velké batohy a krosny do 50 litrů

Pořád toho nemáte dost a sháníte prostornější, ale zároveň funkční a pohodlný batoh? Inspirujte se naší edicí batohů TopBags Walker. S tímhle batohem vás při túře v horách nemůže nic překvapit. Naložit ho můžete až na 25 kg. Takže si zabalte klidně půlku skříně. Pokud se chystáte na měsíční cestu po Evropě nebo na pár dní do hor, tenhle batoh je ideální volbou. Má všechny ergonomické prvky, které potěší vaše záda, takže se nemusíte bát jejich přetěžování.

A na závěr jedno zlaté pravidlo pro připomenutí. Čím větší kapacita, tím větší batoh ponesete. Avšak nezapomínejte na to, že kapacita batohu je jen jeden z faktorů, který ovlivňuje to, co se do něj vejde. Při jeho koupi také myslete na kvalitu materiálu, tvar batohu, celkový design, vnitřní a vnější uspořádání kapes. To vše vám může na objemu batohu přidat nebo ubrat.