HURÁ DO ŠKOLY: Jak vybrat školní batoh za 15 min?

rychlo_main02

Škola je za dveřmi! A Vy letos stejně jako každý rok nestíháte. Prázdniny jste trávili na dovolené, pak byly děti na táboře a kde se vzalo tu se vzalo, už je tady září! A nebo snad jde Váš syn či Vaše dcera letos poprvé do školy a Vy jste stále ještě zahlcení nakupováním všemožných pomůcek, takže na batoh nezbyl čas? Ať už je Váš důvod ke spěchu jakýkoliv, následující článek Vám dozajista uleví od stresu. Během následujících 15 minut Vám pomůžeme vybrat ten nejlepší možný batoh pro Vašeho školáka či školačku. Tak se nezdržujme a pojďme na to! 

 

Jaký batoh sháníte?  

Nejprve se musíte rozhodnout, pro koho batoh vlastně kupujete. Tento faktor je při výběru na prvním místě, přesto je však často přehlížen. Stejná kritéria totiž pochopitelně nebudou platit při výběru školního batohu pro prvňáčka a při výběru batohu pro středoškoláka. Pokud je Váš syn či dcera na prvním stupni základní školy, je třeba dbát zejména na ergonomii záďové partie batohu. Jelikož je v tomto věku Vaše dítě stále ještě ve vývoji, může nevhodný batoh snáze způsobit přinejmenším špatné držení těla či bolesti zad. Bezpečnou volbou je v takovém případě buď chlapecký Busquets Blue Route 66 případně dívčí Busquets Hablando Sola

Je-li však Váš výběr zacílen na batohy pro starší děti, tedy zejména středoškoláky, měli byste velký důraz klást na funkčnost batohu. Má dostatek kapes? Nabízí možnost bezpečně přenášet notebook? Nachází se v něm dostatečně přehledný organizér? Jak v případě dámského Tigernu 3032C, tak i pánského Tigernu 3220 je odpověď na všechny z předešlých otázek "ANO". 

 

Na jak dlouho dítěti batoh kupujete?  

I předpokládaná doba, po jakou bude Váš syn či dcera batoh používat by měla být při samotném výběru zvážena. Pokud tedy kupujete batoh mladším dětem a nový batoh kupujete každý jeden či dva roky, je možné při výběru více popustit uzdu fantazii. V takovém případě se nebojte vybírat ani mezi pestrobarevnými batohy

Pokud však daný batoh bude využívat středoškolák, doporučujeme vyvarovat se příliš barevných kombinací. Batoh se pochopitelně musí Vašemu dítěti také líbit, současně však jistě ocení oproti barevným batohům snazší údržbu elegantních batohů, jako jsou například dámský TopBags Black Stripe či pánský Tigernu 3090. Středoškoláci také obvykle střídají batohy méně často než menší děti, což je další argument hovořící pro volbu spíše elegantního designu před křiklavými barvami.

 

Cena?  

Cena je pochopitelně ve většině případů tím hlavním faktorem rozhodujícím o případné koupi předmětu. A u batohů to platí dvojnásob. Za nás doporučujeme zlatou střední cestu. Batoh sice lze pořídit i za 200-300 Kč, takový batoh však bude velmi pravděpodobně na první pohled vykazovat známky nekvalitního zpracování. Na druhou stranu pokud výslovně netrváte na luxusní značce, je investice do přehnaně drahých batohů zřídkakdy opodstatněná, jelikož zde takzvaně "platíte za značku". Množství peněz, které hodláte do batohu investovat by pak mělo stoupat úměrně době, po jakou plánujete Vy respektive Vaše dítě batoh využívat. Cenově výhodné a přitom velice kvalitní batohy jsme pro Vás vybrali ZDE.

 

Nevíte si rady? V naší poradně Vám vždy rychle a s radostí poradíme!