Eko kůže - vše, co potřebujete vědět

Vše, co potřebujete vědět o eko kůži

Veganské kožené batohy a tašky si za posledních pár let získaly na opravdové popularitě a vůbec není divu proč. Nejen, že jsou tyto tašky neuvěřitelně odolné, ale zároveň jsou vyráběny ekologickým způsobem bez toho aniž byste jejich koupí přispívaly k utrpení zvířat.

Ať už hledáte tipy na dárek nebo hledáte nový batoh do vašeho šatníku, který byste chtěli používat do práce nebo na volnočasové aktivity, přečtěte si všechny podrobnosti, které potřebujete vědět o těchto taškách.

Co je to vlastně eko kůže?

Jedná se o umělou nebo syntetickou kůži, která vypadá a na první pohled působí jako přírodní kůže. Rozdíl je však v tom, že je uměle vyráběná a k výrobě tašek a batohů se tedy nepoužívá kůže zvířecí. Proto se této kůži říká vegan – je vyrobena bez použití jakýchkoliv živočišných produktů.

Materiály, které se nejčastěji používají k její výrobě jsou ropa nebo materiály na bázi plastů jako jsou PVC nebo polyuretan. Výjimkou nejsou ani recyklovatelné plasty. Zajímavostí je, že ji lze vyrobit i z korku, jablečného odpadu, kávy, kaktusu, banánů nebo hub – tento typ kůže je pak znám pod pojmem veganská kůže.

Vlastnosti eko kůže a její výhody oproti pravé kůži

Při koupi nového batohu z eko kůže se nemusíte bát, že vám vydrží jen jednu sezónu a hned se začne “loupat či šoupat“. Vysoce kvalitní eko kůže je voděodolná a má vyšší odolnost vůči skvrnám oproti pravé kůži. Velkou výhodou je z dlouhodobého hlediska zejména méně náročná péče a údržba. Aby si pravá kůže zachovala své vlastnosti potřebuje navíc chemické ošetření, což není potřeba u kůže veganské. Eko kůže vyniká svými vlastnostmi jako jsou prodyšnost, pevnost a odolnost. A oproti pravé kůži je mnohem levnější.

4 důvody proč si vybrat veganský batoh

Musíte mít ve svém šatníku pravou kůži, abyste vypadali stylově? Rozhodně ne! Vyzkoušejte nový trend s nadčasovými eko batohy, a přečtěte si důvody, proč byste měli přejít na tašku z umělé kůže.

 1. Vytváří pozitivní dopad na životní prostředí


  Jako člověk, kterému záleží na dobrých životních podmínkách zvířat, je výběr eko batohu tou nejlepší volbou. Nejen, že budete vypadat dobře se svým novým batohem, ale zároveň se budete i dobře cítit.

 2. Od pravé kůže je téměř k nerozeznání

  Eko kůže vypadá jako pravá kůže, mnohdy i lépe. Batohy vyrobené z eko kůže si můžete užít v různých barvách a designech. Vybere si opravdu každý.

 3. Kvalita za rozumnou cenu

  Eko kůže je vysoce kvalitní materiál, který je mnohem levnější než pravá kůže.
 1. Jednoduše se udržuje

  Používání výrobků z eko kůže s sebou přináší výrazně méně úskalí a omezení v porovnání s výrobky z pravé kůže.
  Jedním příkladem za všechny je právě čištění. Pro čištění jemných skvrn se stejně jako u pravé kůže i u eko kůže doporučuje běžný navlhčený hadřík.
  Kdy se však výhody eko kůže projeví naplno, je čištění odolnějších skvrn.

  Zatímco pravou kůži není možno čistit mýdlem případně čistícími prostředky na podobné bázi, u eko kůže to problémem není.

Čemu se vyvarovat, aby jste si svůj batoh užili, co nejdéle

 1. Dlouhodobému vystavení přímému slunečnímu světlu

Slunce je totiž z dlouhodobého hlediska nepřítelem všech plastů, a tedy ani u eko kůže tomu nemůže být jinak. Sluneční záření může negativně ovlivňovat materiál batohu od vybělení barev po narušení textury kůže a následné praskliny na samotné kůži. Batoh tedy nejlépe schovávejte na temném suchém místě.

 1. Pozor na ostré předměty

Myslete na to, že pokud máte svůj batoh naplněný, dávejte pozor na ostré předměty, hrany nebo kameny. Pokud nutně potřebujete odložit batoh na zem, postavte jej tak, aby se země dotýkala pouze spodní strana batohu, která je pro tyto účely zesílená.

Naše skvělé tipy na kožené TopBatohy

Chcete batoh, který je moderní, všestranný, skvěle vypadá a zároveň vydrží roky? Kolekce batohů TopBags Trek, je právě taková.

TopBags Trek kolekce je navržena s ohledem na životní prostředí. Ať už hledáte batoh do kanceláře, do školy, ale i do divadla nebo do města, batohy z TopBags Trek kolekce jsou jedinečným doplňkem do vašeho šatníku a uvědomělého životního stylu.

 1. Batoh TopBags Trek Světle hnědý 16 l


Prostorný, univerzální veganský batoh s kapsou na notebook je dokonalým doplňkem ke každé příležitosti. Vyzkoušejte ho kabátu, šatům, obleku nebo volnočasovému oblečení. Ve všech případech vypadá skvěle. Jednoduchý a moderní design je v tomto případě nadčasový. Udělejte radost sobě nebo potěšte někoho blízkého. S tímto batohem rozhodně nešlápnete vedle.

 1. Batoh TopBags Trek Tmavě hnědý 16 l

Batoh Trek v černé barvě si zamilují zejména pánové. Vyniká elegancí, minimalistickým designem, ale zároveň je do posledního detailu propracovaný. Díky mnoha funkčním kapsám, zde uložíte notebook, knihy, pracovní dokumenty nebo drobnosti. Vše zde najde své místo.