5 tipů, jak vybrat batoh pro školáky

Zpátky do školy s IN batohy: 5 tipů, jak vybrat batoh pro školáky 

Dnešní trh je přesycen velkou nabídkou školních a studentských batohů, a tím pádem je náročnější i jejich výběr. V žádném případě nepodceňujte výběr školního batohu a věnujte mu dostatek času. Jde především o zdravá záda vašeho dítěte a jeho komfort.
 
Na co se při výběru školního batohu zaměřit? Přečtěte si našich 5 tipů a usnadněte vašemu školákovi nástup do školy.

1. Batoh nebo aktovka

Výběr záleží čistě na vás.  Aktovky jsou více stabilní díky pevnější konstrukci, takže stále drží stejný tvar. Nevýhodou však bývá vyšší váha oproti batohům. Jsou vhodnější spíše pro prvňáčky.
 
Školní batohy jsou oproti aktovkám pohodlnější a praktičtější co se organizace kapes týče. Toto praktické uspořádání umožní vašemu školákovi přehlednější uložení školních sešitů, učebnic, penálu nebo svačinového boxu. Každá školní pomůcka má své místo a váš školák už ji nemusí dlouze lovit v tašce.

2. Vhodná hmotnost a velikost

Batoh hraje velmi důležitou složku v motorickém vývoji dítěte. Při jeho koupi je proto důležité myslet na následující zásady. Zaměřte se na váhu prázdného batohu. Ta by dle doporučení Státního zdravotního ústavu neměla přesáhnout  hmotnost 1200g. Pro větší děti se doporučuje váha maximálně do 1500g. 
 
Ideální velikost školního batohu by neměla přesahovat z jeho horního a dolního okraje záda vašeho školáka. Musí sedět dobře na zádech, popruhy musí být nastavitelné na výšku postavy a batoh nesmí nikde tlačit. 
3. Ergonomické funkce

Vybírejte takové batohy, které mají anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké a polstrované ramenní popruhy. Důležitou vlastností je nastavitelnost ramenních popruhů do délky, dle výšky dítěte. Šetříte tím nejen záda vašeho dítěte, ale díky těmto vlastnostem je váha batohu rozložena rovnoměrně a zabraňuje tak křivení páteře vašeho dítěte.

4. Barva a design

Nepodceňujte ani výběr samotné barvy či motivu batohu a dítě do výběru zapojte. Nejen, že se bude více těšit až se ve škole předvede s novým batohem, ale zároveň nebudete muset batoh po nějaké době měnit, protože se vaší ratolesti nelíbí.   

!!TIPY: Děvčata většinou volí odstíny do růžova s motivy květin, popřípadě kombinaci několika veselých barev. Mezi nejoblíbenější batohy pro děvčata patří: Batoh Canvas TopBags Flowers Růžový 20l a Canvas TopBags COOLAST Color 18,5l

U chlapců vedou spíše tmavší barvy s jednoduššími vzory. Z naší kolekce Tigernu patří mezi oblíbené tmavě šedý Tigernu 22,5 l a černý Tigernu T B3893 21l.

5. Reflexní popruhy

Myslete vždy na bezpečnost vašeho dítěte. Důležitou součástí batohu jsou reflexní prvky, které umožní lépe vidět vaše dítě i staršího studenta v době špatného počasí nebo za šera. 

!!TIPY: V naší nabídce najdete hned několik batohů s reflexními prvky. Z naší kolekce Tigernu si můžete vybrat mezi multifunkčními batohy Batoh Tigernu T-B3893 Černý 21 l v černé a šedé barvě nebo Batoh Tigernu T-B3105 3A 21 l v černé barvě.

Teď už víte, na co se při výběru batohu zaměřit. Podívejte se na naši kompletní nabídku školních batohů a vyberte si ten nejlepší.