Jak na údržbu batohu

Není materiál jako materiál a jak na něj?

Většina z nás si vybírá batoh ke konkrétnímu účelu nebo nejlépe jako univerzální zavazadlo na každou příležitost. Při výběru batohu se musíme zaměřit nejen na jeho design, ale také na materiál, celkové zpracování i jeho údržbu. Batoh vybírejte zejména dle aktivit a věřte, že odolný a kvalitní batoh nemusí být nutně nudný. Při ošetření jednotlivých materiálů se vždy držte pokynů výrobce pro daný produkt.

Pokud hledáte přírodní materiály ladící ke každému outfitu, poohlédněte se po batozích vyrobených z bavlněných materiálů. Jedním z takových materiálů je bavlněná tkanina Canvas vyznačující se vysokou prodyšností, trvanlivostí a extrémně vysokou pevností. Naše klasické TopBags Canvas batohy jsou univerzální - hodí se ke každé příležitosti ať už hledáte jednoduchou eleganci ke kabátu, do školy nebo na výlety. Díky odolnosti se Canvas snadno udržuje. Praní v pračce se doporučuje na max. 30°C.

Eko kůže je dalším materiálem, který pro své vlastnosti a vzhled nachází uplatnění nejen při výrobě batohů. Tento materiál vyniká prodyšností, pevností a odolností. Oproti pravé kůži je nejen levnější, ale také méně náročný na údržbu. Pro čištění jemných skvrn stačí běžný navlhčený hadřík. Odolnější skvrny lze čistit mýdlem případně čistícími prostředky na podobné bázi. Pro každého, kdo hledá stylový a funkční batoh z umělé kůže jsme připravili kolekci TopBags Talia.

Pokud hledáte nadčasové a módní materiály, které podtrhnou váš styl, pak je oxfordská tkanina tou správnou volbou. Má široké využití zejména v módním průmyslu od košil, obleků až po volnočasové oblečení či výrobu markýz, kočárků nebo batohů. Oceníte zejména její vlastnosti a nenáročnou údržbu. Jedná se o ekologický materiál vysoce odolný vůči vnějším vlivům, zejména poškrábání. Je pohodlná a pro svoji lehkost vhodná zejména na léto. Praní v pračce se doporučuje na max. 40°C.

Podívejte se na naši nabídku batohů Tigernu kolekce, která potěší díky všestrannému využití.

TopBags Discoverer kolekce je vyrobena z nepromokavého Tarpaulin PVC materiálu, který udrží vaše věci v suchu i za velmi deštivého počasí. Další výhodou tohoto materiálu je skvělá omyvatelnost, odolnost a velmi jednoduchá údržba. Stačí vlhký hadřík a máte hotovo.

Na kvalitu a jednotlivé materiály školních batohů a aktovek jsou kladeny vysoké požadavky. Nejenže musejí splňovat ergonomické požadavky, ale zároveň musejí mít nízkou hmotnost a vysokou nosnost, být kvalitní a odolné vůči poškození. Materiálem ideálním pro výrobu školních tašek je polyester, ze kterého je vyrobena naše kolekce školních batohů Busquets. Vyznačuje se výše zmíněnými vlastnostmi a navíc má nízkou navlhavost, takže rychle schne. Hydrofobní úprava zajistí, že vaše věci zůstanou v suchu i za nepříznivého počasí. Údržba je velmi snadná. Pro celkové čištění postačí vlažná voda a trocha mýdla nebo prostředku na praní.

Tak a teď už víte, co od jednotlivých materiálů očekávat. Vyberte si batoh, který vám sedne nejen na "záda", ale potěší i vaše "oko".